Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Sekcja dynamiczna ZKS znów w czołówce

Sekcja dynamiczna ZKS znów w czołówce

25. maja 2024 odbyły się w Maryninie Mistrzostwa Polski w strzelbie IPSC.

Ekipa dyn ZKS

Nasi zawodnicy zdobyli tam bardzo zacne miejsca, ale zacznijmy od ciekawego punktu odniesienia w klasie standard: wygrał Fin, Kim Leppanen, który był siódmy na Mistrzostwach Świata w zeszłym roku w Tajlandii, mistrz Świata z 2015, bardzo trudny do pokonania na zawodach europejskich. Fin zdobył 92,27% najlepszego zawodnika (startującego w klasie open, nota bene vice mistrza Świata 2023). Nasz Piotr Kalbarczyk przegrał z Kimem jedynie o 2,12% zdobywając tym samym drugie miejsce na zawodach, ale kończąc z tytułem Mistrza Polski! Piotr Flis stracił do Fina 10,40% i w klasyfikacji MP uzyskał miejsce piąte.

mistrz Piotr K


W klasie standard manual w kategorii seniorów mamy dwóch zawodników na podium: miejsce drugie zajął Marek Kołodziejek pokonując o 0,89% Piotra Bojanowskiego, który zajął miejsce trzecie. Miejsca te dotyczą całych zawodów jak i klasyfikacji MP. W kategorii super seniorów Paweł Berezowski uzyskał miejsce trzecie w klasyfikacji MP. Warto odnotować, że Wojciech Omielczenko w klasyfikacji MP wszystkich zawodników standard manual zajął dziewiąte miejsce tracąc do zwycięzcy 15,13%.

Standard manual


W najszybszej klasie open Bogusław Topolski zdobył miejsce drugie w kategorii senior, zarówno w zawodach, jak i klasyfikacji MP tracąc do zwycięzcy całych zawodów 15,76%.

WspaniaŁe wieści zza granicy

Piotr Kalbarczyk potwierdził znakomitą formę wygrywając 2. czerwca b.r. Mistrzostwa Estonii w strzelbie IPSC w klasie standard i to o 14,39% względem kolejnego zawodnika. Smaczku dodaje fakt, że jest to druga lokata w klasyfikacji overall – Piotr przegrał z zawodnikiem z klasy modified o zaledwie 3,42%, natomiast kolejny zawodnik, także walczący w modified, przegrał z naszym zawodnikiem o 8,18%.

Piotr K

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym zawodnikom.

Facebook