Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Sekcja Długodystansowa ZKS Z Kolejnymi sukcesam

Sekcja Długodystansowa ZKS Z Kolejnymi sukcesam

Pucharu Polski Long Range

Sekcja Długodystansowa ZKS Warszawa pragnie poinformować, że zawodnicy naszego klubu w składzie: Piotr Adamczuk, Izabela Białorucka, Jakub Chadysz, Damian Ejsymon, Przemysław Gabryelski, Andrzej Gorczyca, Łukasz Jachowicz, Piotr Jankowski, Agata Kaczyńska, Paweł Konecki, Rafał Kwiecień, Emil Leszczyński, Roman Lisiecki, Mikołaj Maksym, Jarosław Pękala, Krzysztof Sikorski, Andrzej Skolik, Marcin Truszkowski, Marcin Woszczak w dniach 15-16 czerwca br. brali udział w pierwszej rundzie Pucharu Polski Long Range rozgrywanych na strzelnicy WITU w Zielonce.

Czołg AbramsW zawodach łącznie udział wzięło ponad 300 strzelców długodystansowych z Polski i zagranicy (Litwa, Łotwa, Estonia, Niemcy).

W pierwszym dniu zawodów odbył się trening na najbliższym dystansie, a zaraz po nim rozegrane zostały dwa dystanse oceniane. Drugiego dnia zawodnicy brali udział w dwóch kolejnych konkurencjach ocenianych na dalszych dystansach. Finalne wyniki liczone były jako suma punktów zdobytych łącznie z dwóch dni zmagań.

Nasi zawodnicy startowali w różnych klasach sprzętowych rywalizując na dystansach 300m, 600m, 800m.

Pogoda dopisała, natomiast upał, wiejący wiatr, podmuchy i bardzo silny miraż spowodowały, że zawody rozgrywane na poligonie w Zielonce były bardzo wymagające i tylko niektórym z naszych zawodników udało się uzyskać medalowe miejsca.


KLASA SEMI AUTO:

CZWOROBÓJ W KLASIE SEMI AUTO 300-600-600-800M
1 miejsce Emil Leszczyński 336 pkt (4X)

DYSTANS 600M W KLASIE SEMI AUTO:
3 miejsce Emil Leszczyński 169 pkt (3X)

DYSTANS 800M W KLASIE SEMI AUTO
1 miejsce Emil Leszczyński 77 pkt

Emil podium
KLASA HISTORYCZNA:

CZWOROBÓJ W KLASIE HISTORYCZNEJ 100-150-200-250M
4 miejsce Przemysław Gabryjelski
5 miejsce Andrzej Skolik

DYSTANS 100M W KLASIE HISTORYCZNEJ
3 miejsce Andrzej Skolik

DRYŻNOWO CZWOROBÓJ W KLASIE HISTORYCZNEJ
4 miejsce Andrzej Skolik/Piotr Jankowski


KLASA 22LR:

DRUŻYNOWO CZWOROBÓJ W KLASIE 22LR 150-200-250-300M
1 miejsce Marcin Truszkowski/Maciej Lipka

Wszystkim startującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki z zawodów dostępne są pod tym linkiem: https://pplrs.pl/

Mistrzostwa Polski Long Range „Wild West 2024”

23 czerwca na strzelnicy Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego w Starym Chrząstowie, po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Polski Long Range „Wild West 2024”. Strzelano w pięciu konkurencjach: Karabin Lever Action 100 m; Strzelanie do sylwetki bizona na 300 m Bufallo Standard i Bufallo Optic; Military Rifle (karabin wojskowy do roku 1945) na 300 m i Michael Strogoff (karabin ładowany pojedynczo) także na 300 m.

Dyplomy Wild West 2024

Nasz klubowy kolega i członek Sekcji Długodystansowej ZKS, Andrzej Skolik, w konkurencji Military Rifle zajął pierwsze miejsce, w konkurencji Michael Strogoff miejsce drugie a w konkurencji Karabin Lever Action miejsce piąte.

Andrzej S strzelanie

Gratulujemy kolejnej wygranej !

Facebook