Przejdź do treści
Strona główna » Pistolet HK SFP9

Pistolet HK SFP9

SFP9

HK SFP9 to nowoczesny, bezkurkowy (z mechanizmem bijnikowym) pistolet niemieckiego producenta firmy Heckler und Koch. Firma ta znana jest z produkcji doskonałej jakości, niezawodnej i celnej broni. HK SFP9 to właściwie cała linia pistoletów, gdzie poszczególne modele różnią się sposobem zwalniania magazynka (typowo to „skrzydełka” w kabłąku spustowy, ale jest również wersja z przyciskiem w chwycie oznaczona PB), możliwością montażu tłumika, kolimatora czy też dużo lżejszym spustem (wersja SF = Special Forces).

Zamek posiada nacięcia zarówno z przodu jak i z tyłu – ułatwia to przeładowanie broni w dowolny, preferowany przez strzelca sposób. Dodatkowo tył zakończony jest gumowymi „skrzydełkami” (z możliwości demontażu) ułatwiającymi przeładowanie broni klasyczną „czapą” w każdych warunkach pogodowych.

HK SFP9 zbudowany jest w oparciu o nowoczesny szkielet polimerowy. Z przodu posiada szynę akcesoryjną w standardzie MIL-SPC 1913 do montażu akcesoriów, a chwyt posiada system wymiennych paneli, zarówno po bokach jak i z tyłu, dających łącznie 27 różnych konfiguracji. Wraz z odpowiednio dobraną teksturą zapewnia to solidny chwyt dla każdej dłoni.

Facebook